Yeni Dizayn ve Yeni Özellikler

2017 YGS Fen Kaynak Tavsiyeleri | En İyi Kitaplar

YGS Fen 3 testten oluşuyor: Fizik, Kimya, Biyoloji. Bu yazıda 2017 YGS Fen Kaynak Tavsiyelerini bulacaksınız.

Her ders için sırasıyla Konu Anlatımı ve Soru Bankası olmak üzere iki farklı kategoride tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz.

physics1
2017 YGS Fizik Kaynak Tavsiyeleri

YGS Fizik Konu Anlatımlı Kitaplar

-Okyanus Yayınları 40 Seansta YGS Kolay Fizik:

Kolay olsun diyenlere, sıfırdan başlamak istiyorum diyenlere özel hazırlanmış, bol örnekli, bol çözümlü bir kitap. Bölüm bölüm hazırlanmış kitap temel düzeyde

-Esen Yayınları YGS Fizik Konu Anlatımlı:

Esen yayınlarının kalitesiyle YGS Fizik adına konu eksiğiniz azalacaktır. Esen yayınları öğrencileri bir adım daha öne taşıyan sorularıyla ve konu anlatımlarıyla meşhurdur.

YGS Fizik Soru Bankaları

-Palme Yayınları YGS Fizik Soru Bankası:

Palme’nin soru bankalarındaki en sevdiğim ve işe yarayan özelliği kenarlarda kısa kısa konu anlatımları, örnek soruları olması. Test çözerken takıldığınızda oraya bakmanız yeterli.

-Yayın Denizi YGS Fizik Soru Bankası:

Kaliteli soru ve konu anlatımıyla piyasadaki iyi kitaplardandır. Daha çok ileri düzey sorular bulunan bu kitapta farklı soru tiplerini bir arada bulacaksınız.

chemistry_logo
2017 YGS Kimya Kaynak Tavsiyeleri

YGS Kimya Konu Anlatımlı Kitaplar

-FDD Yayınları YGS Kimya Konu Anlatımlı:

Final dergisi dershanesi yayınları her zaman kaliteli sorularıyla piyasada adını duyurmuş bir yayındır. Kitapları her zaman bir adım öndedir.

-Kültür Yayınları BEST(Basamak Eğitim Sistemi) YGS Kimya Konu Anlatımlı:

Kültür yayınlarının yeni serisi BEST gerçekten anlatımı ve sorularıyla kendinden bahsettiriyor. Bölümlere ayrılan parçalara örnekler ve soru çözümleri yerleştirilmiş.

YGS Kimya Soru Bankaları

-Palme YGS Kimya Soru Bankası:

Çoğu kaynak tavsiyesinde Palme’den bahsettim biliyorum ama kaliteli yayına kim ne diyebilir? Palme Kimya dersinde hazırladığı güzel sorularla karşımıza çıkıyor.

-Esen Yayınları YGS Kimya Soru Bankası:

Esen yayınları yılların tecrübesi olarak önümüze yine kaliteli sorularla çıkıyor. Esen yayınlarıyla her zaman memnun kalmışımdır. Sınav sorularına yakın soruları da vardır.

Biology2
2017 YGS Biyoloji Kaynak Tavsiyeleri

YGS Biyoloji Konu Anlatımlı Kitaplar

(NOT: Bulduğum kaliteli yayınlar hep YGS-LYS kitabı hazırladığından mecburen          YGS-LYS karışık olan kitapları vereceğim)

-Palme Yayınları YGS-LYS Biyoloji Konu Anlatımlı:

Palme Yayınları ile Biyoloji çalışırken şunu farkettim, konu anlatımında fark yok belki ama sordukları sorular salt bilgiyi değil hem bilgiyi hem de yorum yeteneğini ölçecek nitelikte sorular.

-Kültür Yayınları BEST(Basamak Eğitim Sistemi) YGS-LYS Biyoloji Konu Anlatımlı:

Palmeye göre biraz daha kolay diyebileceğimiz bu kitapla Biyolojiye baştan başlamak isteyen öğrenciler sevinecekler.

YGS Biyoloji Soru Bankaları

-Karekök Yayınları YGS Biyoloji Soru Bankası:

Karekök’ü bilen bilir, kaliteli yayınlar hangileridir deseler göstereceğim birkaç yayından birisi olur. Soruları sınav sorularına benzer ve kaliteli bir şekilde hazırlanmıştır.

-Bilfen Yayınları YGS Biyoloji Soru Bankası:

Bilfen Yayınlarını çok duyanınız olmamıştır belki ama soruları gayet güzel. Sizleri memnun edecektir ayrıca kitabın sonunda birkaç branş denemesi de bulunuyor. Böylece kendinizi süreli bir şekilde test edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Bölümü 18 yorum