Giriş

Kayıt Ol

FACEBOOKGOOGLE Hesap Oluştur
Şifre Tekrarla
Giriş/Üye Ol sayfasına geri dön

Vakitsiz Geldik

     Sürekli duyarız şöyle cümleleri: “Aslında yapardım ama vaktim yok, iş güçten başımı kaldıramıyorum.” Biliriz bu bahaneleri. İnsanoğlunun “üstün” zekasının ürünüdür bunlar.

     Oysa bazen vakit bulmak öyle kolaydır ki. Yeterki oyun, eğlence olsun… Saatlerce otururuz bilgisayar başında. Smartphone ile günler ne de çabuk da geçiyor, farkına bile varmayız.. Her nedense bu türden mülahazalara bile vaktimiz yoktur. Yaşayıp geçeriz, gerisi hikaye..

     Düşünmeden edemiyorum, modern çağın, teknoloji çağının insanları olan bizler bu dünyaya “vakitsiz” mi geldik, neden yirmi dört saat yetmiyor bize? Çağımız hızlandırmak üzerine kuruluyken, hızlı bilgisayarlar, hızlı telefonlar, ulaşım araçları sürekli gelişiyorken, yeni teknolojiler birbirini kovalıyor ve biz de arkasından koşturuyorken neden hâla tanzim edemiyoruz vaktimizi? Çoğu işimiz daha kolay ve daha hızlı eskisine nazaran. Peki bütün bu imkanlara rağmen neden vakit kalmıyor bizler için? Nasıl tükettiğimizin farkında mıyız değerli vaktimizi?

     Bence iğneyi biraz da kendimize batırmalıyız. Düzenli bir yaşantımız var mı? Planlı ve programlı mıyız vaktimizi iyi kullanmak için? Bir görev verildiğinde son güne bırakmak alışkanlık haline mi gelmiş? Teknolojik cihazlar hayatımızın kaçta kaçını kaplıyor? En önemlisi, hiç farkına varıyor muyuz zamanın geçtiğini ve vaktimizin eridiğini?

    Evet, insan bahaneler üretmeden önce biraz da kendini sorgulamalı. Vakitsiz gelen bir sorgulama yapmalı kendine. Kendine gelmeli sonra.

0 yorum → "Vakitsiz Geldik"

Yorum Yap ↓

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzinsiz alıntı yapılamaz. 2020