YGS-LYS Haftalık Çalışma Programı

günlük çalışma programı

YGS yaklaşırken biz fark etmesek de LYS’de yaklaşıyor. Bu yazımda sizlerle örnek bir YGS-LYS günlük çalışma programı paylaşıyorum.

Bu program ağırlıklı olarak LYS çalışmasını içeriyor.

Programa şuradan ulaşabilirsiniz: https://drive.google.com/open?id=0By2u6CSF7fbaYXp4LW1NTGVLNkk

Yazar Hakkında

Kişisel blog şeklinde başlayan bu girişim ardındaki ekip sayesinde bir serüvene dönüştü.

Yorum Bölümü 43 yorum

Hilal - geçen yıl Yanıtla

Merhaba, dershane dönemi bittiği için bu sene okul kursuna yazıldım haftaiçi 11 cumartesi günüde 8 saat okuldayım. Okulda ygs/lys/12. Sınıf konuları işliyoruz ağırlık olarak ygs konuları. Eve 7-8 arası dönüyorum haliyle gayet yorgun oluyorum ve ders çalışıcak durumda olamıyorum. Bir süre geceleri kalkıp ders çalıştım ama sonraki zamanlarda yorgunluktan alarmı bile duyamaz oldum. Bu sene çoğu öğrenci aynı sorunu yaşıyo acaba ne tür bi program uygulamam gerekir??

  Ömer Tarık Koç - geçen yıl Yanıtla

  Bence çoğu öğrencide böyle bir sorun vardır. Ben hazırlanırken bende de vardı. Genelde kahve içerek kendime gelmeye çalışırdım. Bazen erken yatıp sabah erken kalkardım. Bazen de yatmayıp gece çalışırdım. Yani o güne göre değişik yöntemler uygulanabiliyor 🙂 Ayrıca 20-25 dakikalık kestirmeler de fayda ediyor. Deneyebilirsiniz 🙂

Mustafa - geçen yıl Yanıtla

Ömer abi merhaba ben bu sene 11.sinifa geçtim ve tm öğrencisiyim ben bu senenin başından itibaren ygs matematik ve türkçe konuları çalışıp yaz tatiline kadar bitirmeyi düşünüyorum yazda ise edebiyat ve mat2 çalışma gibi planım var sence bu çalışma sistemi iyi mi daha da nasıl kendimi geliştiririm? Fem ygs konu özetli s.bankasini ve karekök ygs türkçe soru bankasıni senin tavsiyelerinle kullanıyorum bunlardan sonra hangi kaynakları almam gerekir cevaplarsan çok sevinirim. Teşekkürler.

  Ömer Tarık Koç - geçen yıl Yanıtla

  Bence güzel bir plan. Uygulamak için gayret etmelisin. 300 soruda ygs kitabını tavsiye edebilirim. Ayrıca matematik için de kapsül denemeler çözebilirsin.(Bölüm denemeleri- yayın çok önemli değil)

gaye - geçen yıl Yanıtla

Ben bu programı anlamadım bir saat dinlenme bir saat çalışma şeklinde gitmiş

  Ömer Tarık Koç - geçen yıl Yanıtla

  Program bir örnek niteliğinde hazırlandı. Birebir uygulanması gerekmiyor. İstediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz 🙂

gaye - geçen yıl Yanıtla

siz bu programa uydunuz mu ??

Abdulbaki - geçen yıl Yanıtla

Ben 11.snıfım ve matematıği yapamıyorum bunun ıcın kaynak önerirmisiniz

Abdulbaki - geçen yıl Yanıtla

Temelim yok

mehmet - geçen yıl Yanıtla

Ömer abi 11.sınıf tm öğrencisiyim ygs çalışmaya başlayacam. Nasıl başlamalıyım nasıl çalışmalıyım

Fatih - geçen yıl Yanıtla

Ben 10 sınıfa geçtimde bana ders çalışma programı hazırlar mısınız bide hangi kaynak kitabı almalıyım

ferdi karataş - geçen yıl Yanıtla

Merhaba size bir şey danışacağım ben 12.sınıf oldum 2017 de ygs lys ye gireceğim şimdi haziranın sonlarındayız ağustosta ygs yi bitirmek istiyorum lys yle birlikte az bir konum kalmasını istiyorum temmuz ayının tamamını ygs için ayırdım bir ayda ygs yi bitirebilrmiyim soru çözümleriyle birde bir aylık bir program nasıl yapabilirim teşekkur ederim

ilayda beşli - geçen yıl Yanıtla

merhaba ben 12.sınafa gectim ve sayısal öğrencisiyim aylık ders programını indirdim ama bunu haftalık konu ayrımı olarak nasıl yapsam bilemiyorum ve biraz geç başladım çalışmaya ygs den girmeyi düşünüyorum üni.ye ne yapmam lazım birde ders çalışırken hep uyuya kalıyorum

  Ömer Tarık Koç - geçen yıl Yanıtla

  Merhaba şurada haftalık olarak ayrılmış program mevcut. Uyku düzenin nasıl? Çok geç yatıyor musun? Ders çalışma sırasında uyuyakalman belki uyku düzeninle ilgilidir.

ilayda beşli - geçen yıl Yanıtla

ygs için hangi kaynakları alabilirim bana yardımcı olurmsunuz denemeler de de

Mustafa Karataş - geçen yıl Yanıtla

güzel bir program inşallah faydasını görürüm şimdiden çok teşekkür ederim.

kbr - geçen yıl Yanıtla

ben bu programi baya beğendim her ne kadar geç kalmiş olsam da kendime söz verdim 😛

Deniz canbaz - geçen yıl Yanıtla

Merhaba ben mezuna kaldım sözel öğrencisiyim ve koç üniversitesini istiyorum bana önerebileceğiniz bi program yada çalışma stili var mı acaba?

  Ömer Tarık Koç - geçen yıl Yanıtla

  Merhaba, sitede birçok çalışma programı ve çalışma tekniği bulunmaktadır. Yukarıdaki menüden ulaşabilirsiniz.

Demir furkan - 11 ay önce Yanıtla

ben 11 sınıfa geçtim nasıl ders çalışacam bilmiyorum ders programım yok bana yardımcı olurmusunuz 11 sınıfın dersine mi çalışayım yoksa ygs mi bitireyim bilmiyorum nasıl çalışmalıyım bir ders çalişma programı yapa bilirmiyiz

  Ömer Tarık Koç - 11 ay önce Yanıtla

  Merhaba, şu programı kullanarak YGS’ye çalışabilirsin. Aynı zamanda 11.sınıf konuları da ihmal etme, dersleri dikkatli dinle. Biraz gayretle ikisi bir arada yürüyecektir. Şimdiden başarılar!

Rümeysa - 11 ay önce Yanıtla

Ömer abi merhaba
Ben ticaret meslek lisesinde 12 sınıf öğrencisiyim ve ne yazık ki hala çalışmaya başlayamadım. Bu sene staj gördüğüm için sadece haftada 4 gün ders çalışabilirim. Bunun için bir programın var mı? ????

  Mehmet Sadık Koç - 11 ay önce Yanıtla

  Sitemizdeki KURSLAR bölümünde 3 AYDA YGS programı var. Konular haftalık olarak ayrıldı. Ona bakabilirsin :

  otarikkoc.com/course/2017-ygs-calisma-programi-3-ayda-ygsyi-bitirin

  Gayret etmelisin, sabretmelisin. Gerektiğinde kendini zorlamalısın. Çok çalışmalısın, yorulacaksın ama yorulduğuna değecek.

mısra misra - 11 ay önce Yanıtla

Mrb saysal ögrencisiydim sınavdan yüksek alamayınca eşit ağırlık bölümü ne geçtim fakat fazla bilmiyorum zaten matematik yapamıyorum şimdiye kadar sadece turkceyi ve cografyayi iyi yapyorum nasıl çalışabilirim nasıl hazirlanirim hiç bir bilgim yok ayrıca dershaneye gitmiyorum normal açılan kurslara gidiyorum ve hocalarımız iyi ama gunümün yarısını orada geçiriyorum ama evde verimli calisamiyorum ondan bana biraz öneride bulunurmusunuz ayrıca çalışma programi hazırlamak için…

Gamze ozturk - 10 ay önce Yanıtla

Bu seneki subat ayi neden yayinlamadiniz

selma nur - 9 ay önce Yanıtla

Merhaba Omer abi ben ders çalışırken bi cok dikkatim dağılıyor ve sonra sıkılıyorum çalışma istegi kalmıyor denemelerde iyiyim daha da iyisini yapicam inşallah ygs ‘de oyle olacak ama su dikkat dağınıklığıni ve uykuyu çözemiyorum.

  Ömer Tarık Koç - 9 ay önce Yanıtla

  Merhaba,
  Ders çalışırken dikkati dağılanlara ilk sorum ders çalışırken telefonun yanında oluyor mu? Eğer telefonun yanında ders çalışıyorsan 1 hafta boyunca telefonun olmadan ders çalışmayı denemeni tavsiye edebilirim. İşe yarayıp yaramadığını bildirirsin 1 hafta sonunda. Şimdiden başarılar 🙂

Murat yalınız - 9 ay önce Yanıtla

Merhaba ömer abi ben 10.sınıf ögrencisiyim ama hocalarımız ygs ve lys ye yönelik calısın diyorlar ne yapmalıyım????

  [email protected] - 8 ay önce Yanıtla

  Merhaba Murat,

  Şimdilik okul derslerini takip edebilirsin. Okul derslerini ciddi bir şekilde takip ettiğinde sınava yönelik de çalışmış oluyorsun aslında. Şu günlerde oluşturacağın temel senin için ilerde büyük kolaylıklar sağlayacak.

Öznur - 8 ay önce Yanıtla

Merhaba Ömer abi, ben liseyi bu sene bitirdim ve 2 yıllık işletme yönetimi bölümü kazandım. Fakat istediğim bölüm olmadığı için okulumu dondurdum. Bu sene tekrar hazırlanıyorum ve Psikolojik Danışmanlık ve rehberlik bölümünü istiyorum. Fakat şöyle bir sorunum var bu yıl tercih yaptığım için okul puanım düşecek ve sıkı bir şekilde çalışmam lazım. İstediğim bölüm tm-3 ten alıyor ve çalışmak için kitap alıcam ama her kitabın içeriği yeterli olmuyor önerebileceğin kitaplar varsa çok memnun kalırım. Çalışma programlarını inceledim, çok güzel ve bu programlara göre çalışmak istiyorum. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim. ????

Sultan öztekin - 8 ay önce Yanıtla

Merhaba Ömer Bey. 2 senedir ygs ve lys den yüksek puan alıyorum fakat istediğim bölüme yeterli değil. Dershaneye giden arkadaşlarımdan daha farklı ders programı oluşturdum. Onlar daha çok çalıştı ben sadece gözden geçirdim. Nedense onlardan yüksek aldım ve çalışmıyorum dediğim halde çoğundan tepki aldım yalan söylediğimi düşündüler. Gerçektende çalışmıyordum ama. Bir arkadaşım çalışmadan yüksek aldım diye kendisi de çalışmamaya başladı ve onun durumuna çok üzülüyorum. Çünkü benim temelim sağlamdı. Gecen lys den şuana kadar çalışmadım. Ve konular aklımdan ucup gitti. Bir korku var içimde bu sene düşük alacağıma dair. Şuandan itibaren çalışsam bir şeyler elde edebilir miyim diye düşünüyorum. Hiçbir şeyin geç olmadığını düşündüğüm haldr aklımda soru işaretleri kalıyor. Ya yapamazsam diye korku basıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Sözelden girmek istiyorum ama ezberi zor yapıyorum ve bu da benim zaman kaybıma yol açıyor. Sizden rica etsem bana bir plan uygular mısınız? Kendimi bomba gibi hissedip tüm konuları tekrardan yutmak istiyorum. Evet yoruma dayalı olduğunu biliyorum fakat kendimden şüphe duyuyorum. Lütfen bana sözel olarak günlük bir ders programı uygular mısınız? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  [email protected] - 8 ay önce Yanıtla

  Merhaba Sultan,
  Öncelikle kendine güven. Temelinin iyi olduğunu ancak yeterli puana erişemediğini söylüyorsun. Anladığım kadarıyla birazcık daha yüklenirsen konularda tam hakimiyet sağlayacaksın. Benim yapacağım plan senin eksiklerine ne derece katkı sağlar bilemiyorum. O yüzden yapman gerekeni kendin tespit etmen yerinde çözüm yapmana olanak sağlar. Mesela konulara hızlı bir göz gezdirebilirsin. Ancak bu öncekiler gibi değil de daha detaylı bir göz gezdirme olabilir. Kendine 15 gün verip tüm konuları notlar da alarak bitirebilirsin ki aynı zamanda soru bile çözebilirsin. Çalıştığın konuları unutmamak adına kendine yavaştan bölüm denemeleri yapmaya da başlayabilirsin.

elif - birkaç ay önce Yanıtla

Merhaba arkadaşlar ben 11.sınıf TM öğrencisiyim senenin bitimine 2 ay kala yabancı dile geçmeye karar verdim aslında ygs de matematik hariç temelim sağalam ingilizcemde pratikte fena değil ama lysye yönelik teknik bilgim çok kötü istediğim bölümün puanları çok yüksek ne yapacağımı bilmiyorum kafam çok karışık sene boyunca ne yapacağımı bilmemekten neredeyse hiç çalışmadım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
bu haftadan itibaren ygs ve lys 5 için hazırladığınız 3 aylık programlara başlamayı düşünüyorum faydası olur umarım

Gülşen kahveci - birkaç ay önce Yanıtla

merhaba ömer abi, ben sağlık meslek lisesi mezunuyum. 2018 ygs ve lys ye hazırlanacam.ancak meslek lisesi olduğum için hiçbir bilgi birikimim ve temelim yok.sadece kurslar açılana kadar evde mat 1 çalışıyorum.sayısalcıyım.hedefim hacettepe 4 yıllık odyoloji bölümü. ancak iyi bir puan alırsam oraya gidebilirim.fakat bu dersleri daha önce görmediğim için nasıl çalışacağımı ,nasıl bir program uygulayacağımı , nereden başlayacağımı bilmiyorum.bu derslerin eğitimini ilk defa kursta alacam.nasıl bir yol izlemeliyim? yardımcı olursanız sevinirim.

Can - geçen ay Yanıtla

Merhaba ben bu sene sayısaldan sınava girdim çok çalıştım ama temelim olmadığı için barajı bile geçememişim. Fizik tedavi için kaldım ama şu sıralar aklıma hukuk takıldı. Sayısaldan barajı bile geçemediğim sınavda tmden çalışmamama rağmen iyi puanlar aldım ve aklım biraz daha hukuğa kaymaya başladı ama bi yandan da sayısala o kadar emek verdim ve ikisini bir arada götürmek istiyorum hem tm hem mf. Sizce bu mümkün mü yani sonuçta hiç edebiyat tarih ve coğrafya görmedim dersleri de internetten çalışacağım. Birde bunun için bana program yapar mısınız?

Yorum Bölümü:x