Bekliyoruz

Sımsıcak bir bahar gününe hasretiz. Dedelerin torunlarla, babaların çocuklarla, kardeşlerin birbiriyle kucaklaştığı güne hasretiz. Sevginin, hoşgörünün, kardeşliğin ve barışın olduğunu günü bekliyoruz en samimi duygularımızla. Bayramı bekler gibi. Sıladakileri özler gibi. Bekliyoruz, sabırla bekliyoruz.

Gelecek günlerin ışığında aydınlanacak mağaramıza göz gezdiriyoruz. Kimse anlamasa da, bilmese de hülyamızı, istemese de anlamak, kimseye gönül koymadan bekliyoruz. Umut can yoldaşımız oluyor bu bekleyişte. Bilinmeyen bir zamanı bekliyoruz, belki toprak üstünde, belki de toprak altında bekliyoruz.

Gönül hüzünleniyor bazen. Hasretiyle yanıyor gelecek günlerin. Hüzzam’da, Hicaz’da geziyoruz, yine de bekliyoruz. Karara varacak taksimin bitmesini bekliyoruz. Bamteline dokunacak mızrabın vurulmasını bekliyoruz.  Hiç durmadan, arkaya bakma ihtimalini hesaba katmadan bekliyoruz. Resmin tamamlanmasını, boyanın vurulmasını, kağıttan suyun çekilmesinin bekliyoruz.

Hasretiz hasret kaldıklarımıza. Geçen günleri arıyoruz dört bir yanda… ve bekliyoruz yine de mütemadiyene… Gecenin sonunu, güneşin doğuşunu, kuş cıvıltılarını bekliyoruz. Karanlığın aydınlığa geçişini bekliyoruz.

Kısaca bekliyoruz, bekliyoruz, sabırla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir