2017 LYS Edebiyat Kaynak Tavsiyeleri | En İyi Kitaplar

Bu yazıda 2017 LYS Edebiyat Kaynak Tavsiyelerini bulacaksınız.

Sırasıyla Konu Anlatımı ve Soru Bankası olmak üzere iki farklı kategoride tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz.

 

English-Literature

2017 LYS Edebiyat Kaynak Tavsiyeleri

LYS Edebiyat Konu Anlatımlı Kitaplar

-Limit Yayınları LYS Edebiyat Konu Anlatımlı – Limit Yayınları LYS Edebiyat El Kitabı:

İster Konu Anlatımlı ister El Kitabını alın her ikisinde de kaliteyi hissedeceksiniz. El kitabı beklerken, otururken, sıkılırken açıp konu çalışabilirsiniz.

-Palme Yayınları LYS Edebiyat Konu Anlatımlı:

Notlar, örnek sorular, çözümlü sorular, testler hepsi birbirini tamamlayacak şekilde verilmiş. Limit yayınlarının alternatifi olarak tercih edebilirsiniz.

LYS Edebiyat Soru Bankaları

-Limit Yayınları LYS Edebiyat Soru Bankası:

Konu anlatımlı kitabı gibi soru bankası da sınavda çıkabilecek tarzda sorular barındırıyor. Limit yayınları edebiyat dalında liderliğini koruyor.

-Bilfen Yayınları LYS Edebiyat Soru Bankası:

İkinci bir kaynak bitirmek istiyorum, biraz da kendimi test etmeliyim diyenlere Bilfen öneririm. Kitabın sonunda branş denemeleri bulunuyor.

“2017 LYS Edebiyat Kaynak Tavsiyeleri | En İyi Kitaplar” için 21 cevap

 1. Merhabalar, basılı bir yayin kadar etkili olur mu bilmiyorum ama yandex diskte bir suru yayinin pdf hali mevcut.

 2. Lmt edebiyat el kitabı ile guvender arasında hangisini seversin ve lmt edebiyat soru bankası dışında onericegin bir soru bankası var mi

 3. Güvender edebiyattan çalışıyorum fakat herşey çok ayrıntılı oldugu için bazen beynim yanıyor bunun önüne geçmek için en çok agırlık verilmesi gerek onular nelerdir ufak tüyolar verebilir misin ? mesela tanzimattan sonramı çok detaylı incelemeliyiz bunun gibi ?

  1. Merhaba, bence önce çıkmış soruları incele ve ona göre çalışmalarına yön ver. Her konuda önemli yazarlar ve özellikleri var. Ancak çıkmış soru çalışması ile öğrenebilirsin hangilerinin olduğunu.

 4. Bilfen edebiyat soru bankası ösym soru tarzlarına göre zor mu ? Bir kaç kişiden bu yorumu aldım… Fikri olan yazarsa sevinirim 🙂

 5. MERHABA:)
  Sayısal bir öğrenciydim mezuna kaldım ve bu yıl bölümüm eşit ağırlık.Edebiyat çalışıyorum aslında sözel mantığımda kuvvetlidir ama edebiyat için ne sıfırdan başlanılmış ne de ileri seviyede olan bir kaynak tavsiyesi istiyorum.Sözel derslerde testler üzerinden öğrenme durumunu daha çok beğeniyorum sanki test çözmek durumu ezberden kurtarıp öğretiyor gibi konu özetli soru bankaları olabilir mi acaba.Bu arada limit edebiyat el kitabı gerçekten harika arkadaşlar 🙂

  1. Merhaba Hatice,

   Test çözmek sözel derslerde en az sayısal kadar gereklidir aslında haklısın. Çünkü verilen sorulardan aynı zamanda birçok şey öğrenme imkanı buluyorsun. Edebiyatta çok test ayrımı yapmaya gerek yok bence. Eline geçen her kaynağı çözmekte fayda var. Hızlı bir tekrar yapmak adına yaprak testler faydalı olabilir. Bunun dışında LYS yaklaşırken Limit ve Altın Anahtar yayınlarının soru bankaları çözülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir