LYS Matematik Çalışma Programı Son Ay

LYS Edebiyat ve Coğrafya Çalışma programından  sonra diğer dersler için örnek çalışma programları hazırladığımı söylemiştim.

İşte LYS Matematik Çalışma Programı hazır.

Yazının alt kısmında ise LYS Matematik’ten Önce Bilinmesi Gereken 4 Websitesi  bölümü bulunuyor.

Videoyu izlemeyi unutmayın :).

LYS Matematik Çalışma Programı İndir

https://drive.google.com/file/d/0By2u6CSF7fbacnZEUUR0dHlKQ3c/view?usp=sharing

 

lys matematik çalışma programı

YGS-LYS Çalışma Programı Şablon İndir

https://drive.google.com/file/d/0By2u6CSF7fbaZnVRVkNTTFBNWEk/view?usp=sharing

YGS-LYS Çalışma Programı Şablon

 

LYS Matematik’ten Önce Bilinmesi Gereken 4 Websitesi

1)Sıfırdan Matematik-45 Saatlik Eğitim Seti: Bora Hoca’nın hazırladığı detaylı bu set ile ciddi anlamda sıfırdan başlayarak detaylı bir matematik anlatımı yapılmış. Ücretli bir eğitim seti olmasına rağmen uzun ve detaylı anlatımlarıyla faydalı olacağına inanıyorum. Matematiğim sıfır diyenler için ideal olduğu kadar kendini geliştirmek isteyenler de inceleyebilir.

2)ekolhoca.com: İnternet üzerinden matematik konu anlatımı ve soru çözümü deyince benim aklıma gelen ilk sitedir. Sınava hazırlık döneminde tonlarca videosunu izlediğim Ekol Hoca, gerçekten güzel ve açıklayıcı bir şekilde konuları anlatıyor.

Ayrıca tekrar amaçlı olarak soru çözüm videolarını şu şekilde kullanabilirsiniz:

  • Tekrar etmek istediğiniz konunun videosunu açın.
  • Ekol Hoca soruyu çözmeye başlamadan önce videoyu durdurun.
  • Soruyu çözmeye çalışın.
  • Çözdüyseniz kontrol amaçlı hızlıca videoyu ilerletin.(ok tuşlarını kullanabilirsiniz)
  • Çözemediyseniz çözümü dinleyin ve o soru tipini anlamaya çalışın.

3)tongucakademi.com: Geçenlerde bir Youtube videosuyla tanıştığım TonguçAkademi, önceleri Youtube kanalı olarak yayın hayatına başlamış. Boğaziçi mezunu iki arkadaşın videolarını hazırladığı bu kanal, eğlendirerek öğrenmeyi amaç edinmiş. Özellikle temel bilgileri çok güzel ve kaliteli bir şekilde kısa videolar şeklinde anlatmışlar. Sadece eğlenmek için bile izlenebilecek videolarını çok beğendim.

Bu da Tonguç Akademi’nin tanıtım videosu:

4) Khan Academy: You can learn anything!(Her şeyi öğrenebilirsin) sloganıyla karşımıza çıkan Khan Academy, yabancı kaynaklı bir site olmasına rağmen birçok videosunda Türkçe seslendirme veya Türkçe altyazı seçenekleri mevcut durumda.

Birçok ders için çok güzel ve detaylı anlatımları bulabileceğiniz Khan Academy ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Özellikle matematik videolarında formülleri ispat etmeleri benim çok hoşuma gitmişti. İncelemeden geçmeyin derim.

 

Türev ve integral kısmından ise ayrı bir şekilde bahsetmek istiyorum. Khan Academy’nin hazırladığı integral videosunu geçen sene sınavdan önce izlemiştim. Güzel bir şekilde önce formülün nereden geldiğini açıkladı. Sonrasında ise bazı örneklerle grafik çizimlerini yaparak hem mantıklı hem de görsel bir şekilde integrali anlattı.

İlk dinlememde biraz karışık gelmişti. Bu yüzden özellikle türev ve integral için Khan Academy’den önce biraz temeliniz olsun. Bu temelin üzerine Khan Academy videolarını izleyin. Bu şekilde daha faydalı olacağını düşünüyorum.

İstek,görüş ve dileklerinizi yorum bölümünden bana iletmenizi bekliyorum 🙂

 

 

 

 

“LYS Matematik Çalışma Programı Son Ay” için 2 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir