Hedefler ve Hayaller | Neden Çalışmak Zorundasın? | Oğuzhan Altunay

Hepimizin aklın da oluşturmuş olduğu hedefler ve hayaller vardır.Ancak bir kısmımız sadece bunları oluşturup yan gelip yatarken, bir kısmımız oluşturmuş olduğu hedeflerin ve kurmuş olduğu hayallerin peşinden koşar.Kazanan elbette hayallerinin ve hedeflerinin peşin de koşanlar olacaktır.

Hedeflerinizi belirleyin arkadaşlar 1 yıl,2 yıl,4 yıl sonra neler yapmış olmalısınız,hangi nokta da olmalısınız,hangi nokta da olursanız çok daha mutlu olacaksınız hepsinin planını programını yapın ve hedefe doğru çalışmaya başlayın.

Hayal kurun arkadaşlar,ne kadar büyük olursa olsun hayal kurun.Kulaklarınızı çevrenizde ki seslere kapatın, yapamazsın edemezsin başaramazsın diyenlere asla kulak asmayın.Kendinize inanın,çalışın,çabalayın,sabahlara kadar uyumayın,her an her saniye yeni bir konu bitirin ve hedefinize koşarak ilerleyin.Sen bu dünyaya geldin ve senin hayatının bir değeri var.Bu değeri ortaya çıkarmak zorundasın.Kim olduğunu,neler yapabileceğini,neler başarabileceğini sana başaramazsın diyenlere göstermelisin.

Gezin,eğlenin,arkadaşlarınızla vakit geçirin,sosyal aktivitelere katılın gençliğinizi yaşayın.Ancak tüm bunların yanın da 24 saatinizin en azından 3 saatini geleceğinize ayırın.

Stresli,sıkıntılı,zor bir süreçten geçiyorsun bunu hepimiz yaşadık.

hayaller ve neden çalışmak zorundayız

Yorulacaksın,bıkacaksın,uykusuz kalacaksın,yeri geldiğin de isyan edeceksin ama asla pes etmeyeceksin.Yılmak yok,pes etmek yok,ne kadar düşersen düş ayağa kalkacaksın HAYALLERİN ve HEDEFLERİN için  çalışmaya devam edeceksin.

UNUTMA;KAYBETTİĞİN DE DEĞİL,VAZGEÇTİĞİN DE YENİLİRSİN…

Neden Çalışmak Zorundasın?

7024901-dreams-come-true

1)Hedefler ve Hayaller için Çalışmalısın

Çok iyi bir öğretmen,doktor,mühendis,yazar hayallerin de her ne varsa.Her gününü hayallerine bir adım daha yaklaşmak için kullanmalısın. Zaman su gibi geçecektir ve boş geçen her saniye senin aleyhinedir bunu asla unutma.

turkey-country-flag-wallpaper-3

2)Devletin ve Ülken için Çalışmalısın

Sen,ben,o hepimiz bir bütünün parçalarıyız.Sen işin de başarılı olursan sadece sen kazanmazsın.Bu devlet bu millet çevrende ki insanlar da bundan kazanır bunu asla unutma.

3)Ailen için Çalışmalısın

Seni büyüten,besleyen,sana maddi ve manevi bir çok yatırım yapan ailene onları mutlu edecek bir haber vermelisin.İster üniversite kazanmak olsun ister güzel bir iş meslek sahibi olsun.Onları en mutlu edecek şey sana verdikleri emeklerin boşuna gitmediğini anlamaları olacaktır.Git ve onlara sana verdikleri emeklerin boşuna olmadığını göster.

4)Kendi Mutluluğun için Çalışmalısın

Bu dünyaya gelen herkesin bir değeri vardır.Sen aslın da çok iyi bir marangoz,çiftçi,doktor,mühendis,ressam olabilirsin.O zaman içinde ki gerçek seni ortaya çıkar ve durmadan çalış yaptığın işin en iyisi ol.Sen yetenekli olduğun,sevdiğin işi yaptığın,üniversite de istediğin bölümü kazandığın sürece emin ol mutlu olacaksın.

Şunu da asla unutmamalısın.Bu ülke de şartlar ve koşullar bu. İyi bir üniversite de iyi bir eğitim alıp üstüne kendini geliştirmek zorundasın.İster beğen ister beğenme ama asla isyana kalkışma.Bu sınava çalışmak istemiyor olabilirsin,bu oyunu oynamak istemiyor olabilirsin ancak şuan da oyunun kuralları bu ve bu oyunu kurallarına göre oynarsan kazanırsın.Eğer kurallarına göre oynar ve kazanırsan vakti geldiğin de oyunun kurallarını sen koyarsın.

“Hedefler ve Hayaller | Neden Çalışmak Zorundasın? | Oğuzhan Altunay” için 7 cevap

  1. Nokta..Ben bir neden? Sorusuna hiç bu kadar iyi cevap verildiğini görmemiştim. Çok beğendim çok teşekkürler gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş.

  2. Bu sınava çalışmak istemiyor olabilirsin,bu oyunu oynamak istemiyor olabilirsin ancak şuan da oyunun kuralları bu ve bu oyunu kurallarına göre oynarsan kazanırsın.Eğer kurallarına göre oynar ve kazanırsan vakti geldiğin de oyunun kurallarını sen koyarsın.

    Bu son vuruş beni benden aldı …

  3. Açıklamanızı çok beğendim beni motive etti tavsiyelerinizin fikirlerinizin devamını beklerim. Ve son söz cidden çok anlamlıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir