Parlakbirgelecek.com ile YGS LYS Puan Hesaplama

En iyi YGS LYS puan hesaplama kaynağı hangisi sorusu çoğu üniversite adayının sorduğu son derece önemli bir sorudur. Çünkü adaylar bu kaynağa bakarak YGS ve LYS denemelerinde yaptıkları netlerin karşılığı olan puanları ve sıralamaları hesaplayıp, istedikleri bölümlerin taban puan ve başarı sıraları ile karşılaştırırlar. Doğru ölçüm başarıyı getirir.

Parlakbirgelecek YGS LYS puan hesaplama sayfası her dönem için en güncel ve en doğru katsayıları vermektedir. ÖSYM rakamlarıyla bire bir örtüşen puanların yanı sıra her puan türü ve puan için gerçek sıralamalara çok yakın ham ve yerleştirme YGS LYS sıralamaları vermektedir. Eğer bir önceki yıl bir programa yerleştiyseniz puan hesaplama sayfamız bunu dikkate alarak gerekli yerleştirme puanı ayarlamasını da yapmaktadır.

parlakbirgelecek ygs lys puan hesaplama

Parlakbirgelecek Puan Hesaplama Sayfası Ne Kadar Kullanılıyor?

Parlakbirgelecek YGS LYS puan hesaplama sayfasında 2.5 milyon hesaplama yapıldı. Sadece 2016 YGS LYS döneminde yapılan hesaplama sayısı ise 1.5 milyondur. Diğer bir deyişle, Parlakbirgelecek puan hesaplama sayfası aynı zamanda üniversite adayları tarafından en sık kullanılan araçtır.

Puan hesap sayfasında bulunan 2016 LYS katsayıları geçtiğimiz yılların YGS ve LYS değişimleri göz önüne alınarak oluşturulmuştur. Bu katsayılar LYS sonuçları açıklanana kadar bulunabilecek en iyi tahminlerdir. 2016 LYS sonuçları açıklandıktan sonra kısa süre içinde ise katsayılar resmi sonuçlarla değiştirilmektedir.

ygs-lys-puan-hesaplama

Puan hesaplama sayfasının başka ne özellikleri var?

Doğru ve gerçekçi YGS LYS puan hesaplamasının yanı sıra, Parlakbirgelecek puan hesaplama sayfası ayrıca sonuçları YGS sonucunu aktarma, sonuçları kaydetme, PDF indirme ve paylaşma özelliklerine de sahiptir. Kaydettiğiniz sonuçları Facebook ve Twitter’da veya kısa link ile paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, Parlakbirgelecek’te puan hesaplama sayfasında netlere karşılık gelen puanları tercih robotuna aktararak filtreleme yapabilirsiniz. Kaydettiğiniz sonuçlardan performans takibi yapabilir ve geçmişe göre ne kadar geliştiğinizin kaydını tutabilirsiniz. Üstelik bütün bu özellikler ise herkese tamamen ücretsiz olarak sunulmasıdır.

Parlakbirgelecek’te başka ne yapabilirim?

Puan hesaplama işlemlerinin dışında Parlakbirgelecek’te pek çok analiz ve araca erişim sağlayabilirsiniz. Tercihlerinizi ÖSYM uyumlu ve akıllı bir şekilde tutmak için Tercih Listesi; bütün programlar hakkında güncel ve kapsamlı bilgi edinebilmek için Tercih Robotu; YGS ve LYS ile girilebilecek bütün üniversite, bölüm ve kariyerler hakkında detaylı bilgi; mesleki uyumluluk testleri Mesleki Tercih Envanterleri; kaç nete ihtiyacın olduğunu söyleyen HEDEFİM (YGS öncesi) ve KAÇ NET (YGS-LYS arası); istediğin bölümlere yapmayı planladığın net senaryosuyla girip giremeyeceğini söyleyen TUTAR MI (YGS-LYS arası) ve YGS-LYS sonucuna göre istediğin bölüme girme şansını söyleyen GİREBİLİR MİYİM (tercih dönemi) ürünlerinin hepsi hem de ücretsiz kullanımlarıyla Parlakbirgelecek.com’da.

Not: Bu yazı misafir blogculuk kapsamında yazılmıştır.

“Parlakbirgelecek.com ile YGS LYS Puan Hesaplama” için 4 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir