Son Aylarda YGS Matematik Netinizi Artıracak 5 Süper Tavsiye!

son-aylarda-matematik

“Çok vakit kaybettim”

“Arkadaşlarımla aramda uçurum var”

“Netlerim bir türlü artmıyor”

“Çalışmak istemiyorum, çok bunaldım belki seneye”

“Temelim sağlam değil biraz daha zamana ihtiyacım var” demeyin. İnancınızdan taviz vermeyin. Biz de bazı püf noktaları paylaşmış olalım;

1)Farkson aylarda ygs matematiklı tarzda sorular çözün.

Hep bahsediyoruz farklı, farklı ve daha farklı. YGS’de her sene alışılagelmişin dışında sorular oluyor. Bir yayınevine bağlı kalmayın. Arkadaşlarınızla denemelerini değiştirip daha farklı çeşitlerde sorular görebilirsiniz. Bunları yaparken çıkmış soruları da unutmayın.

2018 YGS Çalışma Programı PDF İNDİR

2018 YGS Çalışma programını PDF halinde indirmek için aşağıdaki kutucuğa e-mail adresini yaz ve bizden gelen e-postayı onayla, 2018 YGS Çalışma Programının PDF dosyasını ÜCRETSİZ indir!

2)Çözümsüz soru bırakmayın.

Yanlış yapmaktan korkmayın ve ne pahasına olursa olsun yanlış yaptığınız veya yapamadığınız soruların çözümlerini bir şekilde öğrenin. Bunun için gerekirse hocalarınızı silahaltına alın. Tabi şunu da unutmamak gerekiyor: Kendiniz çözümlediğiniz de daha fazla kazanım elde etmiş olursunuz. Kısaca hata yapın ve çözümünü öğrenin. Zaten bu dünya da ne öğreniyorsak hatalarımızdan ders çıkartarak öğrenmiyor muyuz?

3)Fırsat maliyetini iyi hesaplayın.

son aylarda ygs matematikSon 2 ay içerisindeyiz. Netiniz;

  • 0-15 aralığındaysa önceliğinizi 9.sınıf konularına (Temel kavramlar, sayı basamakları, taban aritmetiği, mutlak değer, işlem, kümeler, bölünebilme, üslü-köklü ifadeler, OBEB OKEK) ağırlık verin.
  • 15-25 aralığındaysa önceliğiniz fonksiyonlar, olasılık, kombinasyon-permütasyon, eşitsizlikler, çarpanlara ayırma, üçgenler ve dörtgenler konularına bakabilirsiniz.
  • 25 ve üstü için problemler çok önemli bir konu. Her sene 8-10 soru geliyor. Onun dışında katı çizimler ve analitik geometriye bakabilirsiniz.

4)Her gün bir branş denemesi çözün.

Bunu bir rutine oturtmak çok önemli. Her gün bir denemeyi mümkünse kendinize bir zaman limiti koyarak çözmeniz sizi sınav moduna sokacaktır. Çözdükten hemen sonra çözümlerini öğrenin ve kendinize sindirmek için zaman tanıyın. Son zamanlarda hoca bulmak zorlaşabilir bu yüzden interaktif denemeler çözmenizde fayda var. FEM’in tüm denemelerinin çözümü internette oluyor, Karekökün çözümlü denemelerini edinebilirsiniz.

5)Az zamanda çok iş başarabilmenin formülü: Nokta Atışı

Hz. Mevlana “Başkalarının kusurlarını örtmede gece gibi ol” der. Burada tersini yapıyoruz ve tüm ayıp ve günahlarımızı ortaya seriyoruz. Denemelerden çıktıktan sonra soru kaçan ve eksik olduğunu düşündüğümüz konuları not ediyoruz. Birkaç deneme sonra aşağı yukarı eksik olduğumuz konular kendilerini daha da belli edecektir. Bu konulara odaklanarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

TAVSİYE YAZI  Sınav Tecrübem #5 | Sınav Dengesi | Bahadır Aslan

son aylarda ygs matematik

 

Unutmayın! Az zaman yoktur, değerlendirilmemiş zaman vardır.

 
Yazıyı paylaşanın netleri artacakmış 🙂 

Yazar Hakkında

Yorum Bölümü 5 yorum

seams - geçen yıl Yanıtla

Makaleniz için teşekkür ederim, umarım bana bir yararı olacaktır.

Tarık - geçen yıl Yanıtla

Verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederim

Betül - geçen yıl Yanıtla

sağolun 🙂

Buse Çakır - geçen yıl Yanıtla

Ya siz çok iyisiniz gerçekten. Yazdıklarınızla bu konuda hiç bir bilgisi olmayan bizlere çok güzel ışık tutuyorsunuz. Yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum blogunuzu ve neredeyse çoğu makaleyi okudum. 11. sınıfım ve okulum bitmek üzere, tam da “Ne yapmalıyım?” diye düşünürken bu site çıktı karşıma 🙂 Allah size de bize de yardımcı olsun.

Yorum Bölümü:x