OTARIKKOC v2.0.0

Yepyeni bir site deneyimi sizleri bekliyor! Bildiğiniz gibi otarikkoc.com aylık 100 binden fazla sayfa görüntülenmesi alıyor. Öncelikle bu ilgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. 

Fazla sayfa görüntülenmesi nedeniyle sunucumuz yetersiz kaldı ve sitenin ücretsiz olarak devam etmesini sağlayabilmek için kurslar, üyelik, puan sistemi gibi özellikleri devredışı bıraktık. ​(Bu özellikler sitenin ayakta kalabilmesi için her ay ödediğimiz sunucu kirasını oldukça artırıyor. Şu an optimize edilmiş site ile daha çok kullanıcıya hizmet verebileceğiz. --Oley 🙂

Kendimle İlgili Bir Güncelleme (Ömer Tarık Koç v2)

Yeni siteyle birlikte hukuku bıraktığımı ve bilgisayar mühendisliğine geçtiğimi bahsetmemde fayda var. Evet arkadaşlar hukuku bıraktım ve Amerika'da bilgisayar mühendisliği okumaya karar verdim. Buraya geleni yaklaşık dört buçuk ay oluyor ve yavaş yavaş alıştığımı söylemeliyim. 

Neden böyle bir karar aldım?

Bilgisayar ve özellikle programlama son zamanlar oldukça ilgimi çekiyordu. --Hala da çekiyor 🙂

Bu siteyi tamamen kendim uğraşarak hazırlıyorum örneğin. Bunun dışında dışarıdaki müşterilerime hazırladığım birçok websitesi de bulunuyor. Ayrıca mobil uygulama geliştirme ile de uğraşıyorum. Bilgisayar terimleriyle şu alanlarda çalışmalarımı sürdürüyorum: HTML, CSS, TypeScript, JavaScript, Ionic Framework, Angular 2, C++ , WordPress.

Özellikle birinci sınıfın son döneminde ve ikinci sınıf başlarında hukuk okumaktan zevk almadığımı da fark ettiğimi eklemeliyim.

Sonuç olarak mantıklı bir şekilde düşününce sevdiğim işi yapmanın beni mutlu edeceğine karar verdim ve bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmaya karar verdim. Amerika'yı ise bu işin eğitiminin burada kaliteli olduğunu düşündüğümden seçtim. Ayrıca gezmeyi sevdiğimi de biliyorsunuzdur 🙂

Benim bahsimin bu kadar yeteceğini düşünüyorum. Önemli olan sizler ve sizlerin sınavlarında bu sayede de hayatta başarılı, mutlu olmanız 🙂

​OTARIKKOC V2.0.0

Yeni versiyonda köklü değişikliklere gittik. Biraz önce bahsettiğim gibi birçok özellik kalktı ama bu özelliklerin kaldırılması aynı zamanda siteyi bir o kadar da sade ve kullanışlı yaptı diye düşünüyorum.

Yeni gelen özellikleri kısaca anlatmak istiyorum:

1. Sade ve Basit Dizayn​

Siteyi ben tasarlamış olsam da site ekibime fikirleri için çok çok teşekkür ederim. 

Tasarımın sade ve kullanışlı olmasına özen gösterdim. Anasayfadaki ikonları kullanarak sitedeki ana bölümlere kolayca ulaşabilirsiniz.

2. Facebook Soru-Cevap Grubu

Soru-cevap bölümünün bildirim sistemindeki hatalar ve siteyi taşırken oluşan veritabanı hataları nedeniyle bu bölümü tamamen kaldırmak durumunda kaldım.

Fakat güzel bir haberim var. Soru-cevap bölümünü facebook grubuna taşıdık. Böylece sorduğunuz sorular gruptaki birçok değerli üye tarafından cevaplanma olanağı kazanacak. Gruba öğretmenler, YGS-LYS derece yapmış öğrenciler, şu an üniversite okuyan birçok öğrenci ve mezuna kalmış öğrenciler gibi farkı kesimlerden üyeler eklemeye çalışıyorum. Eğer bu yazıyı okuyorsan ve henüz gruba katılmadıysan hemen katılmalısın :)​

Soru-cevap facebook

3-Çalışma Programlarına Üyeliksiz ve Tam Erişim

Bildiğiniz gibi bundan önceki versiyonda çalışma programları kurslar şeklinde tasarlanmıştı. Tabii ki kursları kullanmak için üye olmanız gerekiyordu. Fakat gerek üyelikle ilgili olsun gerek de kursun işleyişiyle ilgili olsun birçok hatayla karşılaştık. Sizlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda tüm kursları yazı haline çevirdim ve hepsini blog kısmında yayınladım.

Ayrıca çalışma programları için özel bir sayfa oluşturarak tüm çalışma programlarını süre sınırı olmadan ve ücretsiz olarak kullanımınıza sundum.​

Şu sayfadan tüm çalışma programlarına erişebilirsiniz.​

Çalışma Programları PDF Dosyaları

Çalışma Programlarının pdf ve jpg formatındaki halini aşağıdaki görüş formunu doldurarak erişebilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra çalışma programlarının pdf ve jpeg hallerini indirebileceğiniz bağlantıya otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

Formu yazım ve imla kurallarına uygun​ doldurursanız ve ayrıca fotoğrafını eklemek isterseniz görüşünüz anasayfada yayınlanacaktır. 

Bu site sizlere nasıl yardımcı oldu?

4-Yeni Logo

Logomuzu değiştirdim. Son zamanlarda site kişisel sayfam olmaktan çıkarak arkasındaki ekip ile bir girişim halini aldı. Logoda sadece benim ismimin yazması yerine site adresinin yazmasının daha doğru olacağını düşündüm.

Logodaki yapraklar siz değerli okuyucularımı simgeliyor. Bizler sadece zaten içinizde bulunan öğrenme isteğinizi keşfetmeniz için çabalıyoruz. Tıpkı toprak gibi sadece gerekli araçları ve metodları sunuyoruz. Sizler ise sunduklarımızı kullanarak büyüyor, gelişiyor, öğreniyor ve başarılı oluyorsunuz. Başarılarınız bizleri mutlu ediyor.

Hiç kimseye bir şey öğretemezsiniz, yapabileceğiniz tek şey içlerindeki öğrenme isteğini keşfetmelerine yardım etmektir. 'Galilei 

Tweet için tıkla

5- Yeni Yorum Sistemi

Sitedeki yorum sisteminde de küçük bir değişiklik oldu. Bundan da bahsederek bu yazıyı bitiriyorum :)​

Bundan sonra yeni bir yazı yayınlandıktan 7 gün içinde normal yorumlar açık olacak. Yani eskisi gibi sadece isim ve e-posta girerek yorum yapabileceksiniz.

Faka​t 7 gün sonra normal yorumlar kapanacak ve Facebook yorumları aktif olacak. Böylece yapılan yorumları takibimiz daha kolay olacak. Ayrıca istenmeyen yorumlar Facebook tarafından otomatik engellendiği için bizim iş yükümüz de hafiflemiş olacak 🙂

Hemen aşağıya bir adet Facebook yorum bölümü ekledim. İlk deneyenlerden biri olmaya ne dersin? :)​