Başarmak için İzleyin: 4 Muhteşem Motivasyon Filmi!

Başarmak için çalışmak gerekir. Çalışma için ise özveri ve gayret. İnsan çoğu zaman bu gayreti, azmi kendisinde bulamaz. Bulsa dahi bazı anlar olur ki o şevk kırılır, çalışma isteği uçar gider. İşte motivasyon burada devreye girer. İnsanı düştüğü yerden kaldırır ve koşmaya devam etmesini sağlar.

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Latince “motivus”  kelimesinden türemiştir. ‘Hareket etmeye teşvik’ anlamına gelir. Motivasyon kişiden kişiye değişen bir olgu olup, herhangi bir şekilde sağlanabilir. Kimi zaman hareketli bir müzik olur bu, kimi zaman ise etkili bir hikaye. Biz de sizler için gerek müzikleri gerekse hikayeleri ile sizleri motive edecek, çalışmanız konusunda teşvik edecek, tabiri caiz ise gaza getirecek filmler seçtik.

Kesinlikle İzlenmesi Gereken 4 Motivasyon Filmi

Rocky Balboa motivasyon filmi
“Önemli olan ne kadar güçlü vurabildiğin değildir. Önemli olan darbeyi yedikten sonra, ileriye doğru gidip gitmediğindir. Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun. İste kazanmak böyle bir şey.”

1)Rocky Serisi

Sylvester Stallone’nin başrolünü aldığı efsane film ’Rocky’ serisi ile sizlere ne kadar yetenekli olursanız olun özverili bir çalışma olmadan başarının mümkün olmayacağını bizlere gösterdi. Serinin meşhur müziği ‘eye of the tiger’ ise yukarıda bahsettiğim motive eden müziklerin iyi bir örneği.
yenilmez 3 motivasyon yazısı

2)Yenilmez 3:

’Yenilmez 3’ filminde şartlar ne kadar aleyhinize olursa olsun başarıya olan isteğinizin size çalışma fırsatları oluşturmanızda yardımcı olacağını görmenizi istedik. Karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirin, ancak fırsat gelecek diye de beklemeyin; kendi fırsatınızı kendiniz oluşturun!whiplash motivasyon yazısı
 “İngilizce’de birine ‘bu iyiydi’ demekten daha fazla zarar veren başka iki sözcük yoktur.”

3)Whiplash

’Whiplash’ filmi bizlere çalışmanın acısız olmayacağını gösterdi. Filmde temsil edilen baskıcı eğitmenin öğretme tarzını savunmuyorum, ancak öğrencisine çalışmaya yönelik yaptığı baskıların ortaya koyduğu sonuç, insanın potansiyelinin aslında ne kadar yüksek olduğunu ve bu potansiyelin ancak çalışma ile ortaya çıkabileceğini keyifli bir film kalitesiyle bizlere sunuyor.
 umudunu kaybetme motivasyon yazısı
            “Bir şey istiyorsan, peşini bırakma; git ve onu al, o kadar.”

4)Umudunu Kaybetme

Ünlü oyuncu Will Smith’in başrolünü aldığı ’Pursuit of happyness’ ise umudumuzu asla kaybetmeyip, yılmayıp, her defasında düştüğümüz yerden kalkarak hedefe doğru ilerlememizin mümkün olduğunu gösterdi. Bu film bizlere başarmak için şartları ne derece zorlayabileceğimizi ve en önemlisi başarıya ulaştığımızda geçmişteki acılardan hiçbir şey kalmadığını, geriye sadece başarmanın verdiği mutluluğun kaldığını anlatıyor. Filmi izlerken defalarca ben olsam burada pes etmiştim, şu olaydan sonra hayatta devam edemezdim dediğim çok oldu. Filmin sonu ise beni hayat felsefem ve çalışma konusunda zihinsel mekaniklerimin yetersizliği konusunda düşünmem gerektiği fark ettirdi.
Yukarıda sizler için hazırladığımız videoda az önce bahsettiğimiz filmlerden özel sahneler seçtik. Umarım sizler için faydası olur. Keyifli seyirler..

“Başarmak için İzleyin: 4 Muhteşem Motivasyon Filmi!” için 9 cevap

    1. Merak etmeyin pek yakında
      Ömer-Çağrıhan-Ömer üçlüsü periscope’ta sizlerle olacak ve şubattan itibaren umuyorum ki daha fazla sayıda yayın yapacağız birlikte.

  1. Gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.Önerileriniz ve sınav hakkındaki yönlendirmeleriniz bana büyük destek veriyor. Sizlere çok teşekkür ederim:)))))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir