2017 YGS Türkçe Kaynak Tavsiyeleri | En İyi Kitaplar

Bu yazıda 2017 YGS Türkçe Kaynak Tavsiyelerini bulacaksınız.

Sırasıyla Konu Anlatımı ve Soru Bankası olmak üzere iki farklı kategoride tavsiyelerimize ulaşabilirsiniz.

türkçe
2017 YGS Türkçe Kaynak Tavsiyeleri

YGS Türkçe Konu Anlatımlı Kitaplar

-Limit Yayınları YGS Türkçe Konu Anlatımlı:

Piyasadaki en iyi YGS Türkçe kaynağı diyebilirim. İşin uzmanlarının hazırlamış olmasından olsa gerek, konu anlatımı anlaşılır, soruları kaliteli bir kitap.

-Ekstrem Yayınları YGS Türkçe Konu Anlatımlı:

Birçoğunuzun belki ilk defa duyacağı bir yayınevinin hazırladığı bir kitap ama inceleyince içindekilerin ne kadar kaliteli olduğu anlaşılıyor.

-FDD Yayınları YGS Türkçe Soru Bankası:

FDD Yayınları deyince aklıma hep zor sorular gelir. Bilmiyorum belki bana zor geliyordur ama zor olmasa bile kaliteli olduğu kesin. Bakalım siz ne diyeceksiniz ?

YGS Türkçe Soru Bankaları

-Limit Yayınları YGS Türkçe Soru Bankası:

Limit yayınları yine kendinden bahsettiriyor. Bilmenizi isterim ki Limit yayınları sözel derslerde kendini kanıtlamış kitaplar hazırlamış bir yayınevidir. Edebiyat, Türkçe, Coğrafya, Tarih, …

-Bilfen Yayınları YGS Türkçe Soru Bankası:

Piyasadaki YGS Türkçe soruları  çok fazla farklılık göstermez. Bu yüzden hemen hemen hepsini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ama Bilfen Yayınları YGS Türkçe Soru Bankası, kitabın sonunda bulunan branş denemeleriyle kendini bir adım öne taşımış durumda.

BONUSLAR:

-Sıradışı Analiz Yayınları 1000 Soruda Paragraf Soru Bankası:

Paragraf bilginizi kat be kat artıracak güzel bir kaynak. Hem ÖSYM sorularıyla, hem örnek sorularla hem de çözümlü sorularla paragraflar derdiniz olmaktan çıksın.

-Paragrafın Şifresi Modüler Soru Bankası:

Piyasada i?in çokca konuşulan, üniversite sınavıyla birebir, işinize yarayabilecek bir kitap. İçinde paragrafı çözümlemenin değişik metotları anlatılmış. Siz de 2017 kendinize göre olanı bulabilirsiniz.

“2017 YGS Türkçe Kaynak Tavsiyeleri | En İyi Kitaplar” için 22 cevap

 1. Blogun hayırlı olsun Ömer. Bana göre yazmak, okumayı ve araştırmayı teşvik eden itici bir güçtür. Bu nedenle blogunun hayatında önemli bir yer tutacağına ve sana büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Senin gibi disiplinli, sabırlı, zeki ve yaratıcı öğrencilerin üretkenliklerinin artması, gelecek için beni çok umutlandırıyor. Yolun açık olsun…

   1. Şu an bu kitabı çözüyorum iki üç haftada yarıladım. İlk 50 testinde 2 tane yanlış soru vardı. Paragraf soruları bayağı basit geliştirmek için ideal. Dil bilgisi soruları hakkında yorum yapamam. Ama genel olarak güzel bence

 2. merhaba ömer ben evliyim 1 yasında 1oglum var bende hayalım olan hukuk fak gitmek istiyorum bu yıl bana bir cesaret geldiki sorma. suan 28 yasındayım aslında sözel mezunuyum. ama bu yıl ygs girip adalet yazmayı düsünüyorum kazanır ve bitirirsemde dgs ile hukuga gecmek ıstıyorum. hem o zamana oglumda biraz büyür diye düsünüyorum kardesim. bnm zamanımda öss vardı sistem farklıydı simdi ise cok farklı olmus. sence olur mu yapabilir mi bu hayallerinden vazgecmemiş içinde kalan ablan.? nerden baslamalı onu bile bilmiyorum

  1. Merhabalar, geç cevap veriyorum, bu konuda sizden özür diliyorum…
   Bence yapabilirsiniz. Aslına bakarsanız ÖSS ve yeni sistem birbirinden çok da farklı değil. Bunu nerden biliyorsun sen ÖSS mi gördün diye sorabilirsiniz ama YGS-LYS çalışırken bazen ÖSS kitaplarından faydalandım ve bu sayede ÖSS’nin çok da değişik bir sınav olmadığını fark ettim. Konular genel olarak aynıydı.
   Nereden başlamanız konusuna gelecek olursak öncelikle birer konu anlatımı kitabı edinin ve bu kitapları çalışmaya başlayın. Konu anlatım kitaplarınızın yanında birer soru bankanız da olursa konular bittikçe soru bankasından sorularını çözebilirsiniz. Alacağınız soru bankalarının çözümlerinin internet ortamında yahut kitapta basılı olarak bulunmasına dikkat edin. Evde olacağınızdan çözemediğiniz soruları çözdürme olanağınız azalacaktır ve ancak çözemediğiniz soruların çözümlerini öğrendiğinizde kendinizi geliştirebilirsiniz.
   Ayrıca sol üst köşede bulunan “buradan başla”bölümünü de okumanızı isterim. Bu bölümde yazılarımdan bir derlemeyi bulacaksınız. Şimdiden başarılar dilerim!

 3. İyi günler bende sıradışı analizin ygs türkçe kitabı var. Kitap hakkında biraz tereddütlüyüm sizce cözülmeli mi?

 4. Ömer ağabey 1001 soruda Cevdet özseverin kitabı yenilenmiş.. önerir misin önceki yazılarından bu kaynağı tavsiye ettiğini hatırlıyorum ..

 5. Merhaba ÖMER,
  2017 ygs sınavına hazırlanıyorum. Ygs Türkçe konu anlatımlı soru bankası için hangi kitabı Tavsiye edersin?

 6. 1 E Bir paragraf soru bankası adlı kitabın paragrafları oldukça iyi. Ayrıca çözümlerinin verilmiş olması da güzel.

 7. Dil bilgisi Hazinesi kitabının üstüne dil bilgisi kitabı görmedim. Tavsiye değil. Mutlaka alınmalı.
  Bir de Finalin ygs Türkçesi fena değil ama eksik kalıyor bence.

 8. Kida yayınlarının paragraf kitabı bence harika. Altın Kurallarla Paragraf diye bir kitap. Çok farklı ve faydalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir